Pokaz zwycięskich animacji 3. Se-Ma-For Film Festival

semafor-pokaz-w-loft[materiały prasowe]
LOFT Pub oraz Fundacja Filmowa Se-ma-for zapraszają na pokaz zwycięskich animacji III edycji Se-Ma-For Film Festival.

Od czasów takich kasowych sukcesów jak „Wallace i Gromit”, „Uciekające kurczaki” czy „Gnijąca panna młoda” nie ma chyba wątpliwości, jakie miejsce w sercach widzów zajmuje animacja stop motion.  Organizowany pod logo jednego z najstarszych europejskich studiów międzynarodowy Se-Ma-For Film Festival to pierwsze w Europie wydarzenie poświęcone tej wyjątkowej sztuce. Jesienią w dniach 10-13.10.2012 Festiwal miał swoją 3. edycję. Był to wyjątkowy rok dla oscarowego studia Se-ma-for, które obchodziło swoje 65 urodziny.

W łódzkim Silver Screenie wyświetlono niemal 300 animacji z całego świata, w tym najciekawsze produkcje z 11 europejskich krajów (m.in. Estonii, Słowacji, Węgier, Litwy, Rosji i Chorwacji) w ramach projektu „Animacja po sąsiedzku”. Towarzyszyły im spotkania z twórcami oraz konferencja naukowa „Ojcowie naszej animacji”, w której prelekcje wygłosili historycy filmu i krytycy z Rosji, Węgier, Czech i Litwy.

Sercem Festiwalu był Międzynarodowy Konkurs na Najlepszą Animację Stop Motion. Wzięło w nim udział 38 filmów z całego świata. Nagroda główna – statuetka Dużego Piotrusia – powędrowała do Francji, do twórcy filmu „Un Spectatle Interrompu” Christophe Gautriego. Przyznano również nagrodę dla najlepszej polskiej animacji. Otrzymał ją Zbigniew Czapla za „Papierowe pudełko”.

CO: Pokaz zwycięskich animacji 3. SFF
GDZIE: Pub Loft, ul. Młyńska 15, Gdańsk
KIEDY: 07.02.2013, godz. 20:00, wstęp wolny