Polacy na Cartoon Forum

cartoon-forum-2012Już za niespełna tydzień startuje kolejna edycja jednej z najbardziej prestiżowych imprez w branży, gromadzącej producentów, dystrybutorów i media. Głównym celem jest doprowadzenie do realizacji projektów animowanych.

Tegoroczne Cartoon Forum odbędzie się w dniach 11-14 września we francuskiej Tuluzie. Do tej edycji zgłoszono 800 uczestników z 32 krajów. W pitchingu zaprezentowanych zostanie 69 seriali telewizyjnych. Produkcje, które przeszły przez selekcję, przedstawiane są przez autorów w formie 45-minutowych prezentacji przedstawicielom mediów i firm produkcyjnych oraz dystrybutorom.  Polskę reprezentują „Agi Bagi” i „Don’t you want me?”.

„Agi Bagi” to przewidziany na 13 7-minutowych odcinków serial ekologiczny o tytułowej planecie i jej mieszkańcach. Serial powstaje przy współpracy Badi Badi Sp.j., ZAV&ART i Music Production Studio Spot.

„Don’t You Want Me?”, polskiego studia NoLabel i  brytyjskiego Peek & Boo,  opowiada o relacjach w związkach w sytuacji kryzysu emocjonalnego. Produkcja także przewidziana jest na 13 epizodów liczących po 5 minut każdy. Zobacz zwiastun.

dont-you-want-me

Z kolei 15. edycja Cartoon Movie, forum koprodukcyjnego dla autorów pełnometrażowych animacji, przypada w dniach 6-8 marca 2013 w Lyonie. Również tam nie zabraknie polskich produkcji. Wśród 55 filmów z pitchingu znalazły się „Another Day of Life” – efekt współpracy Platige Image i Kanaki Films, „2 1/2 Bodies” (współprodukcja Indie Films z Finlandii, Bonobostudio z Chorwacji i polskiego Se-Ma-Fora) oraz „Pelican” będący koprodukcją polsko (studio Animoon) – francuską (Kometa Films).

„Another Day of Life”, w reżyserii Raúla de la Fuente i Damiana Nenowa, to adaptacja książki Ryszarda Kapuścińskiego „Jeszcze dzień życia”, opowiadającej o  pobycie dziennikarza w Angoli w 1975 roku, skąd relacjonował on przebieg wojny domowej.

another_day_of_life

„2 1/2 Bodies” Tatu Pohjavirty jest historią policjanta, który z miłości łamie prawo.

25_bodies

„Pelican” Magdaleny Osińskiej to animacja lalkowa, której bohaterem jest przebierający się za człowieka pelikan.

pelikan