Polskie animowane produkcje na zagranicznych festiwalach

galeriaFilm Marty Pajek „Snępowina” znalazł się w konkursie głównym 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych BuSho na Węgrzech (4-9.09.2012).

Na XIII Festiwalu Filmów Animowanych w Melbourne (17-24.06.2012) w konkursie międzynarodowym pokazane zostały „Afternoon” Izabeli Plucińskiej oraz „Co się dzieje, gdy dzieci nie chcą jeść zupy” Pawła Prewenckiego; w konkursie Abstarct Showcase  – film „AE” Marcina Giżyckiego. Do konkursu absolwentów uczelni artystycznych zakwalifikowała się etiuda „One Minute Movie” Vladki Macurovej, a w panoramie międzynarodowej została pokazana animacja „Atman” Anny Skotarczyk. Żaden z wymienionych filmów nie zdobył nagrody.
W ramach festiwalu odbył się też przegląd  „Polish Studio Collection”. Były na nim pokazane filmy z czterech polskich wytwórni:  Se-Ma-For, Platige Image, Studio Miniatur Filmowych oraz Krakowskie Studio Filmów Animowanych.

W programie portugalskiego FEST (1-8.07.2012) znalazły się „Galeria” Roberta Procha, „Loading” Zofii Mikołajczak, „Porozmawiaj z nim” Agaty Prętki oraz „Co się dzieje, gdy dzieci nie chcą jeść zupy” Pawła Prewenckiego.

Podczas Toronto Animation Arts Festival International (6-8.07.2012) w kategorii krótkiego metrażu o nagrodę powalczy „The Game” Marcina Jańca; w Stanach Zjednoczonych na Woods Hole Film Festival (28.07-4.08.2012) zaprezentowane zostaną „Dziad i Baba” Barbary Goszczyńskiej i ponownie „The Game” Jańca.