Ponad 170 filmów i teledysków na tegorocznym OFAFA

Dziś w kinie Wrzos (ul. Zamoyskiego 50, Kraków) o godz. 12 rozpocznie się konferencja prasowa XVIII Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA. Festiwal startuje już w czwartek. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o projekcjach konkursowych i ofercie filmowej OFAFA.

[materiały prasowe]
Do udziału w konkursach Komisja Selekcyjna wybrała 15 filmów amatorskich, 22 animacje studenckie i 22 filmy profesjonalne – w tym 5 animacji dla dzieci. Wśród autorów filmów profesjonalnych, którzy powalczą o główną nagrodę festiwalu OFAFA – „Złotą Kreskę” znaleźli się zarówno tacy twórcy jak Marcin Giżycki z filmem „F. I. T.”,Izabela Bartosik-Burhardt z animacją „Agnieszka”, czy Piotr Bosacki z animacją „Kompletne bzdury”, jak i młodzi animatorzy pokazujący swoje debiutanckie filmy, jak Piotr Szczepanowicz i „Dróżnik”, czy Adela Kaczmarek z filmem „O rządach miłości”.

Na nasze projekcje szczególnie zapraszamy najmłodszych. W konkursie filmów dla dzieci znalazł się m.in. Zajączek Parauszek, pierwszy od 20 lat serial zrobiony w technice animacji lalkowej, który wyprodukowało Studio Se-ma-for, gdzie powstały m.in. tak kultowe postaci jak Pingwin Pik Pok, Miś Kolargol, czy Miś Uszatek. Wszystkich, którzy ukończyli 3 lata zapraszamy na konkursowy pokaz filmów o tematyce dziecięcej do kina Wrzos w czwartek o godz. 14:00 i na specjalny pokaz filmów dla dzieci z poznańskiego Telewizyjnego Studia Filmów Animowanych w piątek o godzinie 11:00 we „Wrzosie” a także na jego powtórkę w sobotę o godz. 12:00 w Kinokawiarni Kika.  

Pełna lista filmów zakwalifikowanych do wszystkich trzech konkursów a także szczegółowy program tegorocznego festiwalu znajduje się na stronie www.ofafa.pl.