„Project: 13” na Kickstarterze

project_13Greg Penny, amerykański producent muzyczny, który pracował przy tworzeniu albumów dla takich sław jak k.d. lang, Elton John i innych muzyków, tworzy obecnie przy współpracy z japońskim Studio 4°C trylogię pięciominutowych animowanych filmów muzycznych o nazwie „Project: 13”.

„Project: 13” to ciekawa podróż do królestwa animowanego musicalu, którą można porównać do klasycznych kreskówek muzycznych z lat 80 jak „Jem and the Holograms” i teledysków Daft Punk „Interstella 5555” zmiksowanych razem .

Reżyserem projektu jest Yasufumi Soejima („Gankutsuou: The Count of Monte Cristo”, „Last Exile: Fam, the Silver Wing”). Postacie zostały stworzone przez Michio Mahara („Cyber City Oedo 808”, „Gene Diver”), dyrektorem artystycznym został Shinji Kimura („Tekkonkinkreet”, „Hipira: The Little Vampire”, „Batman: Gotham Knight”).

Pierwsza część projektu „The Sound of Hope” zaplanowana jest na wrzesień tego roku i przenosi nas w niedaleką przyszłość, gdzie Ziemia została owładnięta przez siły Imperium Darmona. Druga część projektu „Alice & the Robot” zaplanowana jest na grudzień 2012, natomiast trzecia „The Queen of Illumina” na marzec 2013.

Według Penny’ego pierwsza część projektu jest prawie na ukończeniu. Ponadto stworzone są już wszystkie piosenki i scenariusze do całości. Ukończenie projektu będzie możliwe dopiero po uzyskaniu niezbędnych środków finansowych i artystycznych. Stąd też Siwa Production uruchomiło akcję na platformie Kickstarter – program pozyskiwania funduszy – w celu pozyskania 390 tysięcy $ potrzebnych do ukończenia produkcji.

Zobaczcie sami czy warto.

 project13