Rango najlepszym filmem animowanym roku

Podczas wczorajszej 39. edycji Annie Awards najlepszym animowanym filmem roku został „Rango”. „Rango” w reżyserii Gore Verinski zdobył 4 statuetki Annie. Został nie tylko najlepszym filmem roku, ale także wyróżniono go za scenariusz, montaż oraz projekt głównej postaci.

Po dwie nagrody Annie otrzymały film „Kung Fu Pana 2” – za reżyserię i scenografię oraz „Przygody Tintina” – za muzykę i animowane efekty.

To była też dobra noc dla Matta Groeninga i jego transmitowanej od wielu lat animowanej serii telewizyjnej „The Simpsons”, która po raz 13 zdobyła nagrodę za najlepszą serię telewizyjną. Ten sam serial doceniono za reżyserię i scenariusz.

Nagrody za najlepszą animowaną serię otrzymały: „Jake i piraci z Nibylandii” (za serię przedszkolną) i „Niesamowity świat Gumballa” (za serię dla dzieci). Animowana seria telewizyjna „Jednostka przygotowawcza: Aniołki kontra Ancymony” również miała dobrą noc wygrywając 4 nagrody Annie za muzykę, za najlepszy projekt postaci, za najlepszą postać i scenopis obrazkowy.

„Kubuś Puchatek”, „Rio” i „Artur ratuje gwiazdkę” otrzymały po jednej nagrodzie, podobnie jak aktorskie filmy „Transformers 3” i „Geneza Planety Małp”, które zostały uhonorowane za animowane efekty.

Nagroda Annie za najlepszą krótką animację poszła do Minkyu Lee i jego „Adam and Dog”, wygrawając z takimi tytułami jak „Paths of Hate”, „La Luna” i „I Tawt I Taw a Puddy Tat”

Pełna lista zwycięzców znajduje się poniżej:

KATEGORIA NAJLEPSZA PRODUKCJA:

Best Animated Feature
„Rango” – Paramount Pictures and Nickelodeon Movies present A Blind Wink/GK Films Production

Annie Award for Best Animated Special Production
” Kung Fu Panda ” – Secrets of the Masters – DreamWorks Animation

Best Animated Short Subject
” Adam and Dog ” – Minkyu Lee

Best Animated Television Commercial
Twinings “Sea” – Psyop

Best General Audience Animated TV Production
” The Simpsons ” – Gracie Films

Best Animated Television Production – Preschool
” Disney Jake and the Never Land Pirates ”  – Disney Television Animation

Best Animated Video Game
” Insanely Twisted Shadow Planet ” – Shadow Planet Productions, Gagne/Fuelcell

KATEGORIA ZA INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA:

Animated Effects in an Animated Production
Kevin Romond “Tintin” – Amblin Entertainment, Wingnut Films and Kennedy/Marshall

Animated Effects in a Live Action Production
Florent Andorra “Transformers: Dark of the Moon” – Industrial Light & Magic

Character Animation in a Television Production
Tony Smeed “Prep & Landing: Naughty vs. Nice” – Walt Disney Animation Studios

Character Animation in a Feature Production
Jeff Gabor “Rio” – Blue Sky Studios

Character Animation in a Live Action Production
Eric Reynolds “Rise of the Planet of the Apes” – 20th Century Fox

Character Design in a Television Production
Bill Schwab “Prep & Landing: Naughty vs. Nice” – Walt Disney Animation Studios

Character Design in a Feature Production
Mark “Crash” McCreery “Rango” – Paramount Pictures and Nickelodeon Movies present A Blind Wink/GK Films Production

Directing in a Television Production
Matthew Nastuk “The Simpsons” – Gracie Films

Directing in a Feature Production
Jennifer Yuh Nelson “Kung Fu Panda 2” – DreamWorks Animation

Music in a Television Production
Grace Potter, Michael Giacchino “Prep & Landing: Naughty vs. Nice” – Walt Disney Animation Studios

Music in a Feature Production
John Williams “Tintin” – Amblin Entertainment, Wingnut Films and Kennedy/Marshall

Production Design in a Television Production
Mark Bodnar, Chris Tsirgiotis, Sue Mondt and Daniel Elson “Secret Mountain Fort Awesome” – Cartoon Network Studios

Production Design in a Feature Production
Raymond Zibach “Kung Fu Panda 2” – DreamWorks Animation

Storyboarding in a Television Production
Brian Kesinger “Prep & Landing: Naughty vs. Nice” – Walt Disney Animation Studios

Dodaj komentarz »

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *