Reportaż o Mariuszu Wilczyńskim

wilczynski-wystawaW warszawskim ART.BEM ruszyła  wystawa fotografii prezentujących sylwetkę Mariusza Wilczyńskiego, jednego z najważniejszych twórców współczesnej animacji w Polsce.

[materiały prasowe]
Mariusz „Wilk” Wilczyński
Malarz, scenograf, twórca filmów animowanych. Filmy autorstwa Wilczyńskiego doceniane są przez wielbicieli i znawców animacji na całym świecie. Jego prace w 2007 roku doczekały się autorskiego pokazu w prestiżowym The Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Jest również pierwszym autorem animacji, którego film wyświetlano w słynnej The National Gallery w Londynie.
Nieodzownym elementem obrazów Wilczyńskiego jest muzyka, autorstwa takich osobistości, jak Tomasz Stańko, Tadeusz Nalepa czy Grzegorz Ciechowski. Muzyka zdaniem Wilczyńskiego dodatkowo wzmaga wrażenie magiczności animacji.
Obecnie Wilczyński pracuje nad pełnometrażowym filmem Zabij to i wyjedź z tego miasta, w którym głosów postaciom użyczają m.in. Andrzej Wajda, Krystyna Janda, czy Andrzej Chyra. Film z muzyką autorstwa Tadeusza Nalepy będzie miał swoją premierę w 2014 roku. Wspólnie z Pawłem Edelmanem pracuje również nad adaptacją Mistrza i Małgorzaty Bułhakowa, w której jak zapowiada poprzez animację dojdzie do zamiany świata realnego z rzeczywistym.

Anna Liminowicz jest absolwentką Sopockiej Szkoły Fotografii, studentką fotografii prasowej, reklamowej, wydawniczej na Uniwersytecie Warszawskim. Zdjęcie z prezentowanego w Art. Bemie „Fotoreportażu o Mariuszu Wilczyńskim”  było wyróżnione na konkursie Gdańsk Press Photo 2011, reportaż fotograficzny o Mariuszu Wilczyńskim został również opublikowany w Jego biografii pt. „Z Armatą na Wilka”.

CO: Reportaż o Mariuszu Wilczyńskim
GDZIE: ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201 (wejście od ul. Konarskiego), Warszawa
KIEDY: 22.03. – 22.04.2013
WSTĘP: wolny