„Ronja, córka zbójnika” na Amazon Prime

Ronja, córka zbójnikaDobre wieści dla posiadaczy usługi Amazon Prime. Już 27 stycznia na platformie Amazon zadebiutuje serial animowany Studia Ghibli „Ronja, córka zbójnika”.

26-odcinkowa seria, stworzona na podstawie książki Astrid Lindgren, po raz pierwszy wyemitowana została w 2014 roku w Japonii. Za jej reżyserię odpowiedzialny był Gorō Miyazaki („Opowieści z Ziemiomorza”, „Makowe wzgórze”), za scenariusz Hirouki Kawasaki („After War Gundam X”, „The Irresponsible Captain Tylor”, „Psychic Detective Yakumo”), a animacja powstała w Polygon Pictures.

Serial koncentruje się wokół tytułowej postaci Ronji – córki herszta rozbójników Mattisa, silnej i aktywnej dziewczynki. Ucząc się jak żyć w dziczy, poznaje Birka, syna przywódcy konkurencyjnej bandy. Stanie się to początkiem wielkiej przygody i wystawi rodzinne więzi na próbę.

W angielskiej wersji swoich głosów użyczyli: Teresa Gallagher (Ronja), Kelly Adams (Birk), Rufus Hound (ojciec Ronji), Morwenna Banks (matka Ronji). Narratorką historii została Gillian Anderson.

Zobaczcie pierwszy anglojęzyczny zwiastun animacji.