Ruszają zapisy na warsztaty w ramach Festiwalu ANIMOCJE 2014

ANIMOCJE4. Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE zbliża się wielkimi krokami. A już teraz zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na tegoroczne warsztaty z animacji 3D, animacji techniką mieszaną oraz dubbingu. Śpieszcie się, bo ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE 2014  – warsztaty

1.  Animacja 3D w programie Cinema 4D, prowadzenie: Cyprian Piwowarski
Data: 9-11 kwietnia 2014
Godziny: 17.00 – 20.00
Miejsce: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, ul. Marcinkowskiego 12-14
Zgłoszenia: animocje@mck-bydgoszcz.pl
Wstęp: 20 zł (całość warsztatów), bilety do kupienia w kasie MCK (liczy się kolejność zgłoszeń)

Dla kogo:
– dla osób stawiających pierwsze kroki w animacji 3D
– chcących rozwinąć zdobyte już umiejętności
– zainteresowanych poznaniem programu Cinema 4D

Grupa: 8 osób

OPIS:

Trzydniowy plan warsztatów zakłada przedstawienie uczestnikom podstawowych zagadnień animacji 3D, potrzebnych do stworzenia krótkich filmów animowanych. Wszystkie omówione zagadnienia (tworzenie własnej postaci, scenerii praca ze światłem, animacja wymyślonych scen z postaciami, przygotowanie skończonych scen do renderingu) będą przećwiczone przez uczestników, dzięki czemu łatwiej zostaną przyswojone i zapamiętane. Warsztaty poprowadzi Cyprian Piwowarski doktorant Łódzkiej Szkoły Filmowej PWSFTviT, wykładowca animacji komputerowej 3D na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie; współtwórca części projekcji multimedialnych w Muzeum Historii Żydów Polskich; twórca VFX do pełnometrażowego filmu „Baczyński”. Autor krótkometrażowych filmów animowanych.

2. Animacja techniką mieszaną (wycinanka, pikselacja, rysunek) – prowadzenie:  Magdalena Parszewska

Data: 9-11 kwietnia 2014
Godziny: 16.30 – 19.30
Miejsce: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, ul. Marcinkowskiego 12-14
Zgłoszenia: animocje@mck-bydgoszcz.pl
Wstęp: 20 zł (całość warsztatów), bilety do kupienia w kasie MCK (liczy się kolejność zgłoszeń)

Dla kogo:
– dla dzieci w wieku 7 – 12 lat
– zainteresowanych poznaniem etapów powstawania filmu animowanego
– chcących stworzyć swoją krótkometrażową animację

Grupa: 10 osób

OPIS:

Uczestnicy będą mieli okazję poznać etapy powstawania animacji poklatkowej i zgłębić tajniki takich technik jak wycinanka, piksilacja i rysunek. Warsztaty animacji do dobra zabawa, która obudzi w dziecku artystę, nauczy cierpliwości, pracy w grupie i pobudzi wyobraźnię. Dzięki temu, że animować można właściwie wszystkie przedmioty codziennego użytku, a aparat znajduje się choćby w telefonie, zabawę z animacją dzieci będą mogły kontynuować samodzielnie w domu.
Warsztaty poprowadzi Magdalena Parszewska absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej PWSFTviT, autorka animowanych trailerów i spotów m.in. animowanej czołówki Informacji Kulturalnych dla TVP Kultura. Prowadziła wiele warsztatów dla dzieci i dorosłych np. na Festiwalu Animator 2013 jako asystentka Pana Zbigniewa Koteckiego. Współpracowała w charakterze animatora i montażysty z takimi studiami jak Studio Animoon, Se– Ma- For Produkcja Filmowa sp. z o.o., Studio Produkcyjne WJ Team, Breakthru Films sp. z o.o. i wiele innych.

3. Dubbing – prowadzenie:  Radosław Garncarek  

Data: 9-11 kwietnia 2014
Godziny: 16.30 – 19.30
Miejsce: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, ul. Marcinkowskiego 12-14
Zgłoszenia: animocje@mck-bydgoszcz.pl
Wstęp: 10 zł (całość warsztatów), bilety do kupienia w kasie MCK (liczy się kolejność zgłoszeń)

Dla kogo:
– dla wszystkich, którzy chcą użyczyć głosu popularnej postaci animowanej.
– ciekawych procesu dubbingowania filmu
– bez ograniczeń wiekowych

Grupa: 8 osób

OPIS:

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to się dzieje, że postać z filmu mówi znanym głosem aktora/aktorki? Na tych warsztatach będziecie mieli okazję to sprawdzić. Dowiedziecie się, jak wygląda praca w studio, współpraca reżyser dźwięku – reżyser dubbingu – aktor i będziecie mieli okazję dobrze przy tym się bawić. Dubbingowanie postaci wymaga dobrego słuchu, refleksu oraz elastyczności i ciekawej barwy głosu. Sprawdźcie czy to łatwa praca i jak postaci z filmów mówią waszym głosem.

Warsztaty poprowadzi Radosław Garncarek absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Ma na koncie ponad 30 ról teatralnych oraz przygody z filmem kinowym, serialami i jako asystent/drugi reżyser. Gra na fortepianie, gitarze i instrumentach perkusyjnych oraz zajmuje się pantomimą. Prowadzi zajęcia z interaktywnego czytania dramatów oraz warsztaty teatralne. Od 2008 roku aktor toruńskiego Teatru Wiczy.