Ruszył nabór na 5. Se-ma-for Film Festival

5. Se-Ma-For Film FestivalDo 30 czerwca twórcy animacji mogą nadsyłać filmy na organizowany corocznie w Łodzi międzynarodowy Se-ma-for Film Festival. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 15-19 października i będzie to już 5. odsłona tego wydarzenia.

W ramach Festiwalu odbędą się dwa konkursy: Międzynarodowy Konkurs na Najlepszy Film Animowany Wykonany w Technikach Poklatkowych oraz Konkurs Polski na Najlepszy Film Animowany Zrealizowany w Warunkach Profesjonalnych.

Pierwszy z konkursów obejmuje wyłącznie filmy wykonane w technice poklatkowej, natomiast konkurs polski dopuszcza filmy wykonane w dowolnych technikach animacji. Twórcy z Polski oraz polscy koproducenci mogą zgłaszać swoje filmy w obydwu kategoriach.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, nagrodami w konkursach są statuetki Małego Piotrusia, wzorowane na nagrodzonej Oscarem animacji „Piotruś i Wilk”, wyprodukowanej w łódzkim studiu Se-ma-for.

Aby wziąć udział w selekcji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.festival.se-ma-for.com/form2/formularz.php, a następnie przesłać mailowo na adres festival@se-ma-for.com.

Regulamin konkursów znajduje się na stronie: www.festival.se-ma-for.com