Se-ma-for Film Festival: dzień czwarty

4. se-ma-for film festiwalDziś wielki finał 4. Se-ma-for Film Festival. O godz. 19:00 w Sali Studyjnej Łódzkiego Domu Kultury odbędzie się Gala Rozdania Nagród, wieńcząca część konkursową. Zanim to nastąpi, na widzów czeka kolejna dawka festiwalowych wrażeń.

Dzisiejsze projekcje otwiera set przeznaczony dla najmłodszych „Parauszek i Przyjaciele” w reżyserii Krzysztofa Brzozowskiego. Warto też obejrzeć klasykę francuskiej animacji w wykonaniu wybitnego Michela Ocelota „Kirikou i Czarodzjeka” oraz zapoznać się z tajemniczo brzmiącym zestawem krótkometrażówek wprost z Afryki „Tajemniczy Kontynent”.

Prezentowane będą także filmy konkursowe. Widzów czekają trzy sety filmów zakwalifikowanych do Konkursu Międzynarodowego – filmy studenckie i profesjonalne.

Na te dzieci, które chcą nie tylko filmy oglądać, ale i poznawać tajniki ich powstawania, czekają dwa warsztaty z serii Z Animacją na Ty! – okazja do zapoznania się z techniką wycinankową i plastelinową.

Nie można też przegapić festiwalowych spotkań z Marc’em Silkiem  – aktorem podkładającym głos dla takich postaci jak Johnny Bravo, Aks Moe z Gwiezdnych Wojen; z Jean-Louis Bompointem – operatorem Michela Godry oraz Timem Allenem, należącym do światowej czołówki animatorem lalkowym.

Ponadto w programie znajdują się dwa unikatowe  sety filmowe: Jurorskie rarytasy oraz Zapomniane debiuty. Będzie też pokaz filmów należących do kina rzadkiego i trudno dostępnego „Las” Piotra Dumały oraz zamykający sobotni dzień festiwalowy „Kot Rabina” Antoine’a Delesvauxa i Joanna Sfara.