Se-ma-for przejęty przez Anglików

Se-Ma-ForJak podała Gazeta Wyborcza, łódzkie studio Se-Ma-For zostało przejęte za długi przez angielską firmę Small Screen. Dotychczasowy prezes Zbigniew Żmudzki złożył rezygnację. 
 
Według Wyborczej na długi Se-ma-fora złożyło się realizacja serialu o Zajączku Parauszku. Studio otrzymało dofinansowanie z PISF oraz zaciągało pożyczki od inwestorów. Długu nie udało się spłacić, w następstwie czego 51 proc. udziałów przejęło Small Screen. Obok Żmudzkiego, rezygnację złożył również wiceprezes Adam Ptak, dyrektorka SMA Paulina Zacharek oraz  kilku pracowników. Został już wybrany nowy, jednoosobowy zarząd w osobie Luca Toutounghiego, który wcześniej brał udział w produkcji „Piotrusia i Wilka”.
 
O finansowych problemach studia szeptano w kuluarach już przy okazji ostatniego Se-ma-For Film Festival. Nieoficjalnie było wiadomo, że 5. edycja została przełożona na 2015 ze względów finansowych, a nie – jak podawano  – organizacyjnych. „Zajączek Parauszek” to nie jedyna animacja tworzona obecnie w studiu, nie wiadomo jednak co dalej z innymi projektami. Będziemy Was informować o sytuacji w Se-Ma-Forze.