„Shadowmaker” powraca pod nowym tytułem „The Shadow King”

The-Shadow-KingSześć miesięcy po tym jak Disney anulował projekt filmu animowanego Henry’ego Selicka „Shadowmaker”, reżyser chce na nowo ożywić produkcję filmu. 

Pomóc ma mu w tym nowo podjęta współpraca z producent „Bestii z południowych krain” Joshem Penn’ym oraz niemiecko-brytyjskim sprzedawcą i dystrybutorem K5 International.

Według Hollywood Reporter, poklatkowy film animowany Selicka, jest już pomyślnie w pre-produkcji. Film powróci pod zmienionym tytułem „The Shadow King”. K5 nadzoruje międzynarodową sprzedaż projektu i będzie usiłował wystawić go sprzedawcom na European Film Market w Berlinie.

„The Shadow King” reżyserowany przez Selicka na podstawie jego własnego scenariusza, skupia się na 9-letniej sierocie z Nowego Jorku o imieniu Hap. Hap to chłopiec, który posiada niezwykłe i fantastyczne, długie palce, które czuje, że powinien ukrywać przed światem. Kiedy żywy cień dziewczynki pokazuje mu jak może użyć swoich palców – cienie ożywają. Palce Hapa stają się potężną bronią w wojnie cieni przeciwko wygłodniałemu potworowi, który może zabić jego brata i zniszczyć cały Nowy York.

Selick i K5 mają nadzię, że międzynarodowy dystrybutor będzie bardziej otwarty na historię niż Disney. K5 wprowadzi Selicka do EFM by za zamkniętymi drzwiami poprowadził specjalną prezentację (zawierającą m.in. fragmenty filmu) dla wybranych kupców.