Short Shorts Film Festival & Asia w Niepołomicach

Short Shorts Film Festival & AsiaPrzed nami kolejne spotkanie z wybitną animacją stop motion.
Tym razem, przenosząc się w czasie i przestrzeni, obejrzymy najlepsze filmy animowane z Short Shorts Film Festival & Asia 2011 i 2012 w Tokio!

Kino | Piwnica Dźwięku MCDiS
Sobota | 22 grudnia | godzina 19:00
wstęp wolny | ZAPRASZAMY !

Pokaz poprowadzi: dr Michał Bobrowski, filmoznawca, autor książki poświęconej Akirze Kurosawie (w przygotowaniu do druku) oraz licznych tekstów dotyczących kinematografii japońskiej.

Organizatorzy pokazu: Stoptrik International Film Festival, Short Shorts Film Festival & Asia, Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicachwięcej.

Short Shorts FF & Asia to jeden z największych i najbardziej znaczących festiwali filmowych w Kraju Kwitnącej Wiśni. Pierwsza odsłona festiwalu miała miejsce w 1999 roku i natychmiast zyskała poparcie oraz uznanie międzynarodowej branży filmowej – w programie pierwszej edycji znalazło się sześć krótkich metraży Geroge’a Lucasa, który do dziś pozostaje wiernym sprzymierzeńcem tokijskiej imprezy. W 2004 roku Short Shorts Film Festival został uznany za festiwal kwalifikujący do Oscara- zwycięzca Grand Prix na SSFF jest uprawniony do otrzymania nominacji w kategorii najlepszego filmu krótkometrażowego. W tym roku sukces ten stał się udziałem Atsuko Hirayanagi, reżyserki japońsko-singapurskiego filmu „Mo Ikkai”.

Dziewięć filmów, które zobaczymy w programie, znalazło się w programie festiwalu Short Shorts w latach 2011 i 2012. Ten krótki zestaw doskonale reprezentuje różnorodność japońskiej animacji, często utożsamianej tylko i wyłącznie z formułą anime. Tymczasem w Krakowie i w Mariborze zobaczymy najnowsze animacje komputerowe (Yuta Sukegawa Hiroaki Taniguchi, Akihito Izuhara, Koichi Hiyama), rysunkowe (Miki Tanaka), stop motion (Yuichi Ito, Toshiko Hata), czy technologicznie innowacyjne, autorskie poszukiwania Mayi Yonesho oraz Shunsaku Hayashi, 20-latka, który już od sześciu lat zdumiewa swoimi pracami japońską i międzynarodową publiczność.

W programie:
1. „BRING ME UP , reż: Miki Tanaka, 2010
2. „THE LIGHT” , reż: Yuta Sukegawa, 2010
3. „ENEBO” -one light life-, reż: Hiroaki Taniguchi, 2010
4. LI.LI.TA.AL”, reż: Akihito Izuhara, 2011
5. „ROOTLESS HEART„, reż: Toshiko Hata, 2011
6. „Alien Ika-R vs Hakodate city” Episode 5, Hakodate city promotion film, reż: Koichi Hiyama (NEKONOTE-DO), 2011
7. „HARBOR TALE” , reż: Yuichi Ito, 2011
8. „GO WEST GO EAST„, reż: Maya Yonesho, 2011
9. ” THE OLD MAN AND THE SEA” , reż: Shunsaku Hayashi, 2011

CO:  Short Shorts Film Festival & Asia w Niepołomicach 
GDZIE:  Kino MCDiS & Piwnica Dźwięku, Niepołomice 
KIEDY:  22.12.2012 o godz. 19.00