Short Waves Festival w Se-ma-for Muzeum Animacji

Grafika_na_krotkich_falach

Już jutro 11 kwietnia w sali kinowej w Se-ma-for Muzeum Animacji w Łodzi odbędzie się bezpłatna projekcja najlepszych polskich animacji pięciu edycji Short Waves Festival.

Podczas niemal półtoragodzinnego pokazu zostanie wyświetlone dziewięć animacji.

Wstęp na pokaz jest bezpłatny, start o godzinie 19:00.

SHORT WAVES 2009 – 20013: ANIMACJE
Łączny czas: 88′

1. „Galeria” – Robert Proch
Animowany spacer po galerii handlowej. Gorączka zakupów, szał uniesień. Między półkami, w klimatyzowanych wnętrzach, można stracić głowę…

2. „Co się dzieje, gdy dzieci nie chcą jeść zupy” – Paweł Prewencki
Zupa pozwala zaspokoić głód, ale dziecięcą ciekawość już nie. Dwoje małych bohaterów może nasycić tylko przygoda. Kiedy uciekają od stołu, dziadek postanawia dać im surową lekcję. Jego zaklęcia zamykają wszystkie drzwi. Niewinny kaprys niesie za sobą drastyczne konsekwencje. A zupa stygnie.

3. „Tajemnica góry Malakka” – Jakub Wroński
Chłopiec w poszukiwaniu ojca-bohatera. Daleko od politycznej poprawności.

4. „Drakula” – Piotr Bosacki – GRAND PRIX SHORT WAVES 2011
Atak na formę i narrację, zderzenie z historią, rozumem i percepcją. Proces powstawania myśli w czasie rzeczywistym, ścieżka poznawcza przez ludzkie ciało i umysł, wsparta minimalistyczną animacją.

5. „Noise” – Przemysław Adamski, Katarzyna Kijek – GRAND PRIX SHORT WAVES 2012 / SHORT WAVES PRO 2012
Z uchem przy ścianie łatwo o przesłyszenie. Krótka opowieść o odgłosach wdzierających się w życie człowieka. Zabawnie zobrazowane dźwięki stają się pełnoprawnym elementem widzialnej rzeczywistości.

6. „Snępowina” – Marta Pajek
Animacja na granicy snu i jawy. O trudnościach z rannym wstawaniem, niedojedzonym barszczu i tytułowej snępowinie – przewodzie łączącym wody płodowe marzeń sennych z łożyskiem rzeczywistości.

7. „Pirate’s life we cut corners” – Katarzyna Kijek, Przemysław Adamski
Wielokrotnie nagradzany teledysk do muzyki zespołu We Cut Corners. Narysowany ręcznie, kadr po kadrze, na papierze.

8. „O rządach miłości” – Adela Kaczmarek – GRAND PRIX SHORT WAVES 2013
Dokument o niezwykłym człowieku, a może właśnie postulat zwykłości. Animowany traktat filozoficzny wygłoszony potocznym językiem serca. Pacjent życia przytacza historię swojej choroby i kreśli ją własnymi rysunkami. Widział wiele i rozmawiał z nie byle kim. W tle między innymi wojna z Węgrami.

9. „The Drug Royksopp” Mateusz Witkowski
Pulsująca kojącymi rytmami przestrzeń kosmosu. Głęboką czerń gwiaździstego nieba rozświetlają tajemnicze fluoroscencyjne kształty… Zdobywca nagrody w międzynarodowym konkursie na teledysk do piosenki grupy Royksopp.