Sobota prawdziwych Mistrzów na 3. Se-Ma-For Film Festival

se-ma-for-film-festiwal-plakat[materiały prasowe]
Ostatni dzień Festiwalu będzie szansą dla tych, którzy nie zdążyli zobaczyć setów konkursowych. Śmiało będzie można już dywagować, jaki był werdykt jury, bo burzliwe obrady trwały w piątek do późnych godzin wieczornych. Wyniki zostaną ogłoszone o 19:30, na Gali Zamknięcia Festiwalu. Jeden z filmów zostanie również nagrodzony nagrodą publiczności – przez cały Festiwal trwało bowiem głosowanie za pomocą ankiet na sali kinowej. Z informacji asystentów jury wynika, że jeden z filmów może liczyć też na wyróżnienie.

Swoją obecność na Gali Zamknięcia zapowiedział Marszałek Wojwództwa Łódzkiego Witold Stępień – będzie chciał złożyć życzenia z okazji 65. rocznicy narodzin tradycji Se-ma-fora.

W ramach ostatnich pokazów Animacji po sąsiedzku zostaną wyświetlone sety filmowe ze Słowenii i Chorwacji. Ciekawostką będzie z pewnością pokaz utytułowanej szefowej jury – Maureen Selwood, amerykańskiej artystki plastyk, która specjalizuje się w ręcznie malowanej animacji. Zaraz po tym głośny animowany dokument „Droga na drugą stronę”, po którym będzie można liczyć na spotkanie z reżyserką – Ancą Damian.

Kto będzie chciał być w sobotę wszędzie, będzie musiał bardzo szybko się przemieszczać – bo sobota to też Dzień Mistrzów w Se-ma-for Muzeum Animacji. Dwa spotkania z tuzami polskiej animacji – Witoldem Gierszem i Zbigniewem Rybczyńskim poprzedzą projekcje klasyki spod ich mistrzowskiej ręki. Zobaczymy „Tango”, „Nową książkę”, „Oj nie mogę się zatrzymać” i kilka klasycznych dzieł Malarza Ekranu. Spotkanie z Gierszem poprowadzi znakomity krytyk filmowy Jerzy Armata.

Muzyczym akcentem kończącym 3 SE-MA-FOR Film Festival będzie koncert Izy Lach w klubie DOM – o godzinie 22:00.

Dni Otwarte Se-ma-for Muzeum Animacji objęte są honorowym patronatem Narodowego Centrum Kultury, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia oraz Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Se-Ma-For Film Festival został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt Animacja po sąsiedzku został dofinansowany ze środków Funduszu Wyszehradzkiego.

Se-Ma-For Film Festival objęty jest honorowym patronatem Narodowego Centrum Kultury, Wojewody Łódzkiego, Marszałka Województwa Łodzkiego, Prezydenta Miasta Łodzi, Ambasady Republiki Litewskiej, Ambasady Republiki Czeskiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej i Akademii Sztuk Pięknych.