„Steven Universe” na antenie polskiego Cartoon Network

Steven Universe18 sierpnia na antenie Cartoon Network zadebiutuje „Steven Universe” – pierwszy serial w historii Cartoon Network Studio stworzony przez kobietę – Rebeccę Sugar. O Rebecce Sugar pisaliśmy w 2013 roku przy okazji zmian w polityce CN.

27-letnia Sugar znana jest widzom Cartoon Network z prac nad storyboardami i piosenkami do innej kultowej serii animowanej „Porą na przygodę”.

„Steven Universe” zadebiutował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2013 i był najchętniej oglądaną amerykańską premierą stacji w zeszłym roku. Ostatnio głośno o serialu było w związku z prezentacją na Comic-Conie odcinka pt. „Coach Steven”, w którym gościnnie występuje raperka Nicki Minaj.  Odcinek będzie można zobaczyć w USA już 21 sierpnia, a w Polsce na jesieni. Minaj wcieli się w nim w postać Sugilite – hybrydy łączącej postaci Granat i Ametyst.

Rebecca Sugar o serialu „Steven Univers”:

Serial opisuje perypetie Stevena – chłopca, którym opiekują się trzy magiczne wojowniczki: Granat, Ametyst i Perła – zwane Kryształowymi Klejnotami. Dziewczyny są posiadaczkami magicznych kamieni osadzonych w ich ciałach, dzięki którym bronią ludzi i świata przed niebezpieczeństwem. Steven jest w połowie Kryształowym Klejnotem. Swoją moc odziedziczył po mamie i choć nie potrafi jeszcze korzystać z kryształu znajdującego się w jego pępku, również chce ratować świat. Jego zapał często wpędza ekipę w zabawne tarapaty. Tam gdzie nie starcza mu umiejętności, chłopak stara się nadrabiać humorem i żartami, a co najważniejsze Steven wierzy w siebie.

„Steven Universe” będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 18:55.

Polski trailer serialu „Steven Universe”: