„The Pirates!” i „The Suicide Shop” na Cartoon Movie

cartoon_logoPodczas tegorocznej edycji (7-9 marca) Cartoon Movie w Lyonie brytyjskie studio Aardman Animation oraz Patrice Leconte zaprezentują kilka klipów filmowych.

„Pirates!” będą pierwszą plastelinową animacją stworzoną w stereoskopowym 3D przez studio Aardman. W obsadzie głosów użyczyło wiele międzynarodowych gwiazd w tym Hugh Grant w roli kapitana Piratów. Film wyreżyserowany został przez nominowanego do Oscara Petera Lorda, współtwórcę „Uciekających kurczaków”. Film powstał na podstawie książki Gideona Defoe’a – „The Pirates! Band of Misfits”. Premiera „Pirates!” przewidziana jest na 28 marca 2012 roku w Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu i Francji, 13 kwietnia w Polsce.

Drugim tytułem, który zostanie zaprezentowany na Cartoon Movie jest „The Suicide Shop” („Le magasin des suicides”) . „The Suicide Shop” to francuska czarna komedia, która opowiada o nietypowym rodzinnym interesie. W pewnym wyjątkowo depresyjnym mieście, gdzie ludzie nie mają ochoty dłużej żyć, narzędzia do popełnienia samobójstwa sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Niestety wszystko się zmienia wraz z narodzinami najmłodszego członka rodziny Alana, który nie jest taki jak inni. Biznes rodzinny staje w obliczu nowego wroga – to radość życia .

Film oparty jest o książkę francuskiego pisarza, rysownika i scenarzysty Jeana Teule. Został wyprodukowany przez Diabolo Films we współpracy z France’s La Petite Reine, ARP Sélection i Belgium’s Entre Chien et Loup. Film trafi na francuskie ekrany 16 maja 2012 roku.

Cartoon jest międzynarodową organizacją non-profit z siedzibą w Brukseli założoną w 1988 roku. Jest prowadzona przez Marca Vandeweyera wraz ze zwyczajnym walnym zgromadzeniem oraz radą dyrektorów. Misją organizacji jest wspieranie europejskiego przemysłu animacji. Dzięki wsparciu finansowemu ze strony programu MEDIA Programme of the European Union organizacja Cartoon uruchomiła działalności, które koncentrują się na 4 obszarach: Cartoon Masters, Cartoon Forum, Cartoon Movie i Cartoon Connection.