Tłumy na identi_TY Animated Film Festival

identity2013Od wczoraj w mediolańskiej galerii Careof DOCVA odbywa się identi_TY Animated Film Festival, prezentujący krótkometrażowe filmy animowane z Polski związane z tematyką tożsamości.

Pierwszego dnia wyświetlane były filmy o tematyce tożsamości jednostki, która kształtowana jest w kontekście miasta i otaczającej jej rzeczywistości. Wśród zaprezentowanych tego dnia projekcji widzowie mogli poznać twórczość takich reżyserów i animatorów jak Balbina Bruszewska, Katarzyna Kijek, Robert Proch, Krzysztof Kiwerski, Zofia Strzelecka czy Monika Kuczyniecka. Seans okazał się sukcesem o czym świadczą kulturowe rozmowy, wśród których pobrzmiewały komentarze w języku włoskim, angielskim i polskim.

1 dzien identi_TY Animated Film Festiwal1 dzien identi_TY Animated Film Festiwal1 dzien identi_TY Animated Film Festiwal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

identi_TY Animated Film Festiwal potrwa do 25 maja, w kolejnych dniach przedstawione zostaną filmy związane z samotnością, problematyką gender, historią i wykluczeniem. Wstęp na wszystkie pokazy filmowe jest bezpłatny.

Program projektu dostępny na stronie identi_TY Animated Film Festiwal.