Trwa festiwal Animocje 2013

Festiwal Filmów Animowanych Animocje 2013Trwa II Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE. Co dziś czeka na uczestników? Już o godz. 16.30 w MCK w Bydgoszczy odbędą się kolejne warsztaty z animacji plastelinowej (prowadzenie Monika Kuczyniecka) i materiałów sypkich (prowadzenie Karolina Suchodolska). Dziś także pierwszy pokaz animacji konkursowych, a konkretnie filmów studenckich. Tutaj sprawdzicie repertuar.

Ale to nie wszystko.  O godz. 19.30 nastąpi uroczyste, oficjalnie otwarcie Festiwalu ANIMOCJE 2013 połączone z wernisażem wystawy grafik Oli Szmidy, znanej ilustratorki, autorki komiksów i animacji. O 20.30 pokaz powstałej na podstawie komiksu czeskiej animacji „Alois Nebel” w reżyserii Tomasa Lunaka. Przypominamy, że komiks wydała w Polsce oficyna Centrala.

Wczoraj dwóch mistrzów street artu Chazme i Sepe rozpoczęło tworzenie muralu ku chwale animacji. Wczoraj powstał szkic, dziś od samego rana prace są kontynuowane. Odsłonięcie gotowego muralu na ścianie budynku przy ulicy Obrońców Bydgoszczy 11 w niedzielę.

Szczegółowy program festiwalu ANIMOCJE na tej stronie >>