Uczta dla graczy

kadr z Ralfa DemolkiDo sieci trafił zwiastun nowej produkcji Disney’a „Wreck-It Ralph”.  Film, którego polski tytuł brzmi „Ralf Demolka”, będzie miał premierę w listopadzie.

„Wreck-It Ralph” to główny zły w grze arcade „Fix-It Felix”, w której tytułowy Felix naprawia budynki niszczone przez Ralpha. Od trzydziestu lat bohater spełnia rolę niszczyciela i jest już tym znudzony, chciałby zmienić coś w swoim życiu i przestać być ciągle wrogiem.  Aby dowieść, że może być dobrą postacią, Ralph ucieka ze swojej gry i przedostaję się do świata innej – FPSa „Hero’s Duty”, a następnie wyścigówki „Sugar Rush” i  w obu zaczynają się jego prawdziwe przygody.

Reżyserem filmu jest Rich Moore, scenariusz napisali Jennifer Lee i Phil Johnston. Postaciom głosów udzielili John C. Reilly, Jack McBrayer, Jane Lynch, Sarah Silverman.

Zwiastun daje nadzieję, że film choć wymierzony w młodego widza, może też przyciągnąć do kin rzesze dorosłych, zwłaszcza preferujących elektroniczną rozrywkę. W filmie znajdzie się sporo odniesień do znanych tytułów gier wideo, jak również pojawią się postaci z tychże. Już w zwiastunie widzimy m.in. Bisona i Zangiefa z serii „Street Fighter”, Duszka z „Pac-Mana”, King Koopa z „Mario”. Sporo zabawy dla graczy może dostarczyć wyszukiwanie przemyconych w filmie nawiązań.