Utalentowani animatorzy z Abu Dhabi

Abu_Dhabi_Cartoon_NetworkJuż wkrótce „Ben 10” i „Atomówki” mogą mieć poważną konkurencję. Trzech absolwentów z Akademii Animacji Cartoon Network w Abu Dhabi sfinalizowało pilotażowe odcinki do dwóch nowych kreskówek.

Khadija Al Saidi, Nassma Al Bahrani i Alaa Magboul są jednymi z pierwszych absolwentów Akademii, która otworzyła swoje drzwi w 2010 roku jako centrum współpracy pomiędzy stolicami medialnej produkcji TwoFour54 i Bournemouth University, Turner Broadcast Systems, Inc i Narodowego Centrum Animacji Komputetrowej w Wielkiej Brytanii.

Trójka wspomnianych wyżej animatorów została wybrana spośród 12 absolwentów, którzy zostali zaproszeni do przyłączenia się do zespołu kreatywnego studia Cartoon Network w Abu Dhabi. Pozostali absolwenci również znaleźli zatrudnienie w innych firmach animacyjnych.

Jeśli odcinki pilotażowe w najbliższych tygodniach dostaną od zarządu spółki zielone światło, wtedy obie serie będą emitowane w swojej arabsko-języcznej sieci telewizyjnej na całym Bliskim Wschodzie oraz Afryce Północnej. Do tego czasu zespół z placówki w Abu Dhabi nie ujawnia szczegółów na temat obu serii.

„To są projekty stworzone przez uzdolionych ludzi z tego regionu. Mamy ambicje zajść daleko” – powiedział Adam Khwaja dyrektor kreatywny 8-osobowego zespołu z Abu Dhabi. „Uważamy, że przyjmą się bez problemów w Europie i w zależności od wielkości zainteresowania, mogłoby wreszcie dotrzeć do Stanów Zjednoczonych”.

Cartoon Network obecnie nadawany jest przez 167 krajów w 22 językach. Od momentu uruchomienia kanału w 1992 roku ranga kreskówek podniosła się i przyczyniła się do zbudowania pomostu pomiędzy dzieckiem a dorosłym.

Khwaja dodaje „Jako całość, próbujemy stworzyć przemysł. Lecz jest to też sposób dla nas jako Cartoon Network do znalezienia nowego, charakterystycznego stylu opowiadania historii, który jeszcze nie istnieje. Rynek jest głodny nowych treści, zwłaszcza regionalny”.