Uwaga! Zmiany w programie Animatora

Animator-2012-plakatW programie festiwalu Animator zaszły trzy zmiany. Dzisiejszy pokaz filmu „The Amazing Mr. Bickford” zostanie wzbogacony o dokument „Monster Road” o życiu i twórczości Bruce’a Bickforda. Również dzisiaj w Pasażu Kultury zostaną zaprezentowane filmy powstałe podczas weekendowych warsztatów. Z kolei czwartkowe spotkanie z Piotrem Dumałą zostało odwołane. Poniżej szczegółowe informacje.

[informacja prasowa]
Alexander McDonald, kurator programu filmów Bruce’a Bickforda i Franka Zappy przygotował dla widzów Animatora niemałą niespodziankę. Po pokazie  „The Amazing Mr. Bickford”  we wtorek, o godz. 18.00, w kinie Muza zaprezentujemy nagrodzony na festiwalu Slamdance oraz Boston Independent Film Festival, film dokumentalny o życiu i twórczości Bruce’a Bickforda, czyli, wyreżyserowany przez Bretta Ingrama, „Monster Road”.

Bruce Bickford jest amerykańskim twórcą awangardowych filmów animowanych, specjalizującym się w animacji plastelinowej. W latach 1974 – 1980 współpracował z kultowym gitarzystą i kompozytorem, Frankiem Zappą. Animacje Bickforda pojawiły się w wielu teledyskach Zappy (m.in. Baby Snake czy The Dub Room Special). Zappa wyreżyserował z kolei film zatytułowany  „Niezwykły Mr. Bickford”, składający się całkowicie z animacji Bickforda, uzupełnionych przez ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Zappę. Obecnie pracuje nad „Castle 2001” , filmem pełnometrażowym w technice 3D.

Wtorek, 17. 07. 2012, g. 18.00, kino Muza:
THE AMAZING MR. BICKFORD
Reż. Frank Zappa i Bruce Bickford
MONSTER ROAD (film w języku angielskim)
Reż. Brett Ingram
USA, 2004

Ponadto we wtorek, 17. lipca, w Pasażu Kultury, o godz. 22.30 zaprezentujemy filmy, które powstały w czasie odbywających się w weekend warsztatów.

Jednocześnie informuję, że spotkanie z Piotrem Dumałą, w czwartek, o godz. 14.00, zostało odwołane.