Więcej informacji o 5. Animatorze

Animator-2012-plakatZostał jeszcze tydzień do 5. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR w Poznaniu. Jednym z partnerów tegorocznej edycji festiwalu jest legendarna kanadyjska wytwórnia National Film Board.

Podczas festiwalu będzie można obejrzeć filmy z bloków NFB Classic i Producer Picks. To jednak nie wszystko. Przewidziane są także filmy Normana McLarena oraz Normanda Rogera.

Festiwal rozpoczyna się 13 lipca, ale już w dniach 10-12 lipca w Pasażu Kultury na Starym Rynku w Poznaniu odbędą się pokazy Animatora bez selekcji. Tutaj możecie pobrać program festiwalu.

Publiczność Poznania będzie mogła obejrzeć filmy, które nie zakwalifikowały się do festiwalowego konkursu i wybrać jeden z nich, który z dziką kartą stanie do filmowej rywalizacji o Złotego Pegaza.

Z kolei w Łodzi będzie okazja do prześledzenia filmów nagrodzonych na zeszłorocznym 4. Animatorze. Mini przegląd obejrzeć będzie można w Piwotece Narodowej 10 lipca 2012 o godz. 20.00. Wstęp na projekcję jest bezpłatny.

Ważną częścią festiwalu poznańskiego będą także konferencje. Konferencja otwierająca Festiwal odbędzie się w Pasażu Kultury 13 lipca 2012 o godz. 12.00. W konferencji wezmą udział: Marcin Giżycki – dyrektor artystyczny festiwalu Animator, Izabela Plucińska – członkini Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych, autorka czołówki tegorocznej edycji Animatora, Andrzej Chrzanowski – członek Jury Konkursu Filmów Pełnometrażowych i Philharmonique de la Roquette – francuski zespół, który usłyszymy na otwarciu festiwalu.

Kolejne konferencje odbywać się będą 16, 17 i 18 lipca, w Pasażu Kultury o godz. 10.00. Gośćmi tych konferencji będą: Jerzy Kucia, Norand Roger, Alexander McDonald- kurator bloku filmów Bruce’a Bickforda i Franka Zappy, Marcy Page, Maciej Szczerbowski, Bruce Cawdrone i Rebecca Foon- Esmerine oraz Otto Alder- członek Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych.

Więcej informacji nt. konferencji na stronie Organizatora.