Wojna Elmera i Daffy’ego trwa nadal

Daffys Rhapsody ElmerOd dziś przed seansem filmu „Jurney 2: The Mysterious Island”, będzie wyświetlana nowa krótkometrażówka z klasycznej serii Looney Tunes. Bohaterami „Daffy’s Rhapsody” są Elmer Fudd i Daffy Duck.

Filmik wykonany w technice 3D jest drugim z trzech krótkometrażowych eksperymentów Warner Bros z klasycznymi postaciami. Wcześniej zrealizowano „I Tawt I Taw a Puddy Tat” z Sylwestrem i Tweety. W ostatnim filmie, którego tytuł na razie nie jest znany, wystąpią Kojot i Struś Pędziwiatr.

W „Daffy’s Rhapsody” Elmer udaje się do teatru, ale jego wizyta przeradza się w polowanie na kaczki gdy na scenie pojawia się Daffy śpiewający piosenkę o swoich prześladowcach. Short został zainspirowany starą piosenką Mela Blanca pod tym samym tytułem. Utwór został nagrany w latach 50. na dziecięcej płycie, ale nigdy nie był zanimowany. Teraz reżyser Matthew O’Callaghan postanowił przenieść go na ekran.

Film „Jurney 2” pod polskim tytułem „Podróż na tajemniczą wyspę” będzie miał kinową premierę 17 lutego, przekonamy się wtedy czy my także będziemy mogli cieszyć się z „Daffy’s Rhapsody”.