Wyniki konkursu na logotyp Festiwalu O!PLA

O!PLAOgłoszono wyniki konkursu na logotyp Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji „O!PLA”.

Komisja w składzie Piotr Kardas (przewodniczący), profesor Joanna Wiszniewska-Domańska (członek komisji) i Łukasz Mastalerz (sekretarz komisji) spośród 104 nadesłanych propozycji wybrała jedną, która spełniła wszystkie wytyczne. Autorem zwycięskiego logotypu jest Bartosz Paciukanis.

O!PLA
Organizatorem konkursu był Animation Across Borders – organizator festiwalu. Konkurs odbywał się w dniach 9-31 stycznia 2013 roku.

Czym jest O!PLA? To Festiwal Polskiej Animacji, odbywający się w 21 polskich miastach. Celem festiwalu jest przede wszystkim próba odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją dla dorosłych.

Podczas festiwalu odbywać się będzie konkurs polskiej animacji dla dorosłych, na którym to widownia zdecyduje o zwycięzcy. Filmy prezentowane będą w trzech kategoriach: profesjonalnej, szkolnej i tzw. „offowej” (nieprofesjonalnej, amatorskiej). Do konkursu przyjmowane będą filmy animowane zrealizowane po 1 stycznia 2011 roku, w dowolnej technice animacyjnej i nie przekraczające 30 minut. 

Oprócz konkursu odbywać się będą pokazy towarzyszące. W programie przeglądu znajdą się najważniejsze dzieła skierowane do widzów dorosłych i dla dzieci z ponad półwiecznej historii Studia Miniatur Filmowych z Warszawy. Zobaczymy m.in. twórczość Waleriana Borowczyka i Jana Lennicy.

W programie nie zabraknie także retrospektywy filmów Moniki Kuczyńskiej, autorki znakomitych plastelinowych animacji. 

Więcej informacji na temat festiwalu znajdziecie na stronie www.polskaanimacja.pl .