Wyniki Selekcji Konkursu Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2013

O!PLAOrganizatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2013 ogłosili wyniki selekcji konkursowej. Do konkursu nadesłano 103 filmy, z których wybrano 60, w 4 kategoriach (postanowiono wyodrębnić 4 kategorię – wideoklipy). 

KATEGORIA: “STUDYJNA” – 18 filmów
KATEGORIA: “SZKOLNA” – 20 filmów
KATEGORIA: “OFF” – 11 filmów
KATEGORIA: “WIDEOKLIP” – 11 filmów

Oto lista filmów, które na wiosnę oceni publiczność z 20 miast i Pacanowa:

KATEGORIA: “STUDYJNA”
„AFTERNOON”  (2012), Izabela Plucińska; 2’30”
„BALLADA O BEZIMIENNYM JOE” (2011), Mateusz Heldwein, FUMI Studio; 13’29”
„BYŁ SOBIE KRÓL” (2011), Tytus Majerski, Kolektyw Film; 5’12”
„DISTANCE” (2012), Marcin Wojciechowski, SFP – STUDIO MUNKA / FUNDACJA ANIMA-ART; 9’24”
„DOBRO, PIĘKNO I PRAWDA” (2011), Balbina Bruszewska, Fundacja Filmowa Se-ma-for; 6’15”
„DR CHARAKTER PRZEDSTAWIA II” (2011), Piotr Dumała, M.Serafiński Studio; 7’47”
„DRÓŻNIK” (2012), Piotr Szczepanowicz, SFP – STUDIO MUNKA / NO LABEL; 11’30”
„DRWAL” (2011), Paweł Dębski, FUMI Studio; 14’47”
„HOTEL MIRAGE (2011), Joanna Polak, Joanna Polak; 16’32”
„LUCKY DAY FOREVER” (2011), Alek Wasilewski, Studio Miniatur Filmowych; 16’34”
„NOISE” (2011), Kijek / Adamski / SFP – STUDIO MUNKA; 6’ 38”
„PAPIEROWE PUDEŁKO” (2011), Zbigniew Czapla, Zbigniew Czapla; 8’57”
„PIESKA ODYSEJA” 2006 (2012), Maciej Majewski, M.Serafiński Studio; 14’
„SNĘPOWINA” (2011), Marta Pajek, Fundacja Filmowa Se-ma-for; 13’39”
„TAJEMNICA GÓRY MALAKKA” (2012), Jakub Wroński, FUMI Studio; 20’48”
„THE GAME” (2011), Marcin Janiec, Badi Badi/Studio Spot; 5′
„TRIP” (2012), Sławek Shuty (Sławomir Mateja), Fundacja „Korporacja Ha!art”; 11’19”
„UNDERLIFE” (2011), Jarosław Konopka, SFP – STUDIO MUNKA / SE-MA-FOR; 8’32”

***

KATEGORIA: “SZKOLNA”
„BEAR ME” (2012), Kasia Wilk, Filmakademie Baden-Wurttenberg; 5’41” (Niemcy/Polska)
„BEZ TYTUŁU” (2012), Paulina Wyrt, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu; 1’
„CHWAST” (2012), Magdalena Pilecka, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych; 4’10”
„CO SIĘ DZIEJE, GDY DZIECI NIE CHCĄ JEŚĆ ZUPY” (2011), Paweł Prewencki, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu; 8’31”
„H2O” (2012), Magdalena Tokar, Wydział Sztuki Uniwersytetu Ostrawskiego; 2’07” (Polska / Czechy)
„HISTORIA O MIŁOŚCI” (2012), Karolina Specht, PWSFTviT w Łodzi; 1’09”
„KIGO” (2013), Izumi Yoshida, PWSFTviT w Łodzi; 6’33”
„LABORATORIUM” (2012), Mateusz Dunaj, WA UMCS w Lublinie; 6’08”
„LOADING” (2011), Zofia Mikołajczak, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu; 5’53”
„MACICA” (2012), Anna Kosińska, Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie; 6’33”
„MOTION COLOUR” (2012), Martyna Merkel, ASP we Wrocławiu; 4’20”
„PAC!” (2012), Alicja Błaszczyńska, PWSFTviT w Łodzi; 1’19”
„PING-PONG” (2012), Natalia Krawczuk, PWSFTviT w Łodzi; 1’04”
„POLOVANIE” (2012), Zuzanna Dąbrowska, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu; 4’45”
„PRZYNĘTA” (2012), Marta Magnuska, PWSFTviT w Łodzi; 8’14”
„STOLICZKU NAKRYJ SIĘ 2” (2012), Tymon Albrzykowski, PWSFTviT w Łodzi; 7’07”
„TELEGRAM” (2012), Grażyna Małkiewicz, ASP we Wrocławiu; 02’04”
„TREMOLO NON TROPPO” (2012), Lucyna Kolendo, Remo Rauscher, ASP w Gdańsku (Polska/Austria); 01’55”
„TURUNTAJ, KONIEC I POCZĄTEK” (2011), Natalia Brożyńska, PWSFTviT w Łodzi; 4’49”
„WACHLARZ”  (2012), Kamila Grzybowska-Sosnowska, ASP w Krakowie; 9’14”

***

KATEGORIA: “OFF”
„BAJKA O JASIU I MAŁGOSI” (2012), Daniel Zagórski; 17’39”
„CHWILA MUZYKI” (2012), Jacek Gonciarz; 1’34”
„KWADRATACJA” (2012), Michał Mróz; 3’
„POLOWANIE” (2012), Agnieszka Konarska; 2’12” (Polska/Niemcy)
„POTENCJALNE PROBLEMY DOZORCY MARIANA” (2012), Tomasz Pawlak; 9’16”
„RESURRECTION” (2011), Wojciech Sankiewicz / Ferajna Filmowa KaPok; 2’05”
„SÓWKA IMPREZÓWKA – MUCHOMOR” (2011), Mariusz Szulc / DFP; 2’03”
„ŚPIĄCY UMYSŁ” (2012), Mariusz Wirski / Grupa Filmowa MWM; 05’02”
„TANCERKA” (2012), Anna Olech; 1’22”
„ZABAWA W CHOWANEGO” (2011), Jan Rychter; 5’54”
„ZDROWIE I TRZEŹWOŚĆ” (2011), Zofia Gramz; 3’34”

***

KATEGORIA: “WIDEOKLIP”
„CHOWAM SIĘ” (2013), Wojciech Retz / STOWARZYSZENIE NA GÓRZE; 3’
„DEAD END” (2012), Sebastian Kwidziński & Marcin Roszczyniała, Studio BM; 4’10”
„GOOD DAYS ARE GONE” (2012), Honorata Martin; 04’16”
„JESZCZE TEN JEDEN RAZ” (2013), Sebastian Kwidziński & Marcin Roszczyniała, Studio BM; 4’02”
„JUŻ KĄPIESZ SIĘ NIE DLA MNIE” (2011), Małgorzata Wojtkowiak, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu; 2’05”
„KATACHI” (2013), Kijek/Adamski, AB Film Production dla P-Vine Inc.; 3’05” (Polska/Japonia)
„KTO SIĘ ZANI” (2012), Małgorzata Wojtkowiak, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu; 3’49”
„NIE MA TO JAK W KINIE” (2011), Urszula Palusińska; 4’26”
„POŻEGNANIE MAŁEGO WOJOWNIKA” (2011), Zuzanna Szyszak; 4’21”
„SPONGE IDEAS” (2011), Katarzyna Nalewajka & Paulina Szewczyk, Fundacja Filmowa Se-ma-for; 5’ 
„STILL LIFE” (2012), Wojciech Hoffmann; 4’30”

Więcej o selekcji na stronie O!PLA.

Dodaj komentarz »

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *