Zajączek Parauszek wraca na ekrany TV

parauszek_(10)To wcale nie Prima aprilis. Już 1 kwietnia na antenie MiniMini+ dzieci będą miały okazję zobaczyć nowe przygody pluszowego zajączka Parauszka i jego przyjaciół.

Kolejny sezon przyniesie równie ciekawe przygody jak pierwsze 13 odcinków. Nasi bohaterowie w każdym odcinku będą musieli zmierzyć się z nowymi zadaniami, odkryć tajemnicę otaczającego ich świata oraz nauczyć się jak być dobrym przyjacielem.

Drugi sezon, łączącego humor i zabawę serialu, wzbogacony zostanie o nowe lokacje i gościnne postaci. Wykonana w niezwykle malowniczej i plastycznej technice animacji poklatkowej produkcja zyskała sympatyków nie tylko w Polsce.

Prawo do światowej dystrybucji 26 odcinków nowego serialu łódzkiego studia zdobył Zodiak Kids, światowy lider rozrywki dziecięcej. Po pierwszych rozmowach z nadawcami wiadomo, że „Parauszek” będzie miał dwie jesienne premiery za granicą: w szkockiej telewizji BBC Alba oraz czeskiej Ceska Televize.

Studio Se-ma-for już przygotowuje się do produkcji trzeciej serii przygód „Parauszka i Przyjaciół”. Jeśli PISF zdecyduje się na dofinansowanie kolejnej serii, zdjęcia ruszą już w maju. Oznacza to, że wiosną 2015 doczekamy się kolejnej premiery.

W stacji MiniMini+ serial będzie emitowany od 1 kwietnia od poniedziałku do soboty o 11:40 i od poniedziałku do piątku o 17:25. Premiera płyt DVD zapowiadana jest na 16 maja.