Zin Zin Press planuje animacje

Okładka albumu 1981 Kopalnia WujekZin Zin Press wydawnictwo głównie znane w środowisku komiksowym, ujawniło  na Alei Komiksu plany i zapowiedzi na obecny rok. Wśród zapowiedzianych premier komiksowych, wydawnictwo postanowiło wspierać komiksy animacjami, zarówno adaptacjami jak i formami animowanych prezentacji.

W planach Zin Zin Press jest stworzenie filmu animowanego na podstawie wydanego przez nich albumu „1981: Kopalnia Wujek”.

Zin Zin Press jest odpowiedzialny za stworzenie kilkuminutowego animowanego teasera do komiksu „Wolna Polska 650 metrów pod ziemią”.  Prezentuje on sam komiks i w skrócie opisuje historyczne wydarzenia, jakie rozegrały się 30 lat temu, podczas najdłuższego strajku stanu wojennego, który miał miejsce w kopalni ,,Piast” na poziomie 650 metrów pod ziemią.

Twórcami tej kilkuminutowej animacji jest Tomasz Biskup i Wojciech Nawrot, którzy wykorzystali zawarte w komiksie rysunki autorstwa Jacka Michalskiego, oraz zdjęcia Wojciecha Wikarka, filmowca i dokumentalisty, uczestnika strajku w 1981 r.

Zobacz animowaną prezentację „Wolna Polska 650 metrów pod ziemią” >>