Zmarł disneyowski kompozytor piosenek Robert Sherman

Zmarł_Robert_Sherman5 marca 2012 świat obiegła smutna wiadomość, zwłaszcza dla fanów Disneya. Robert Sherman disneyowski kompozytor piosenek zmarł w wieku 86 lat w Londynie.

Robert wraz z bratem Richardem stali się znani z długoletniej współpracy z Disneyem, dla którego komponowali piosenki począwszy od „Miecz w kamieniu” z 1963 roku, kończąc na roku 2000 i  „Tygrys i przyjaciele”. W ciągu tego okresu napisali wiele piosenek – jedne z najbardziej ukochanych i ponadczasowych utworów studia i parku rozrywki Disneyland, w tym: „It’s Small World After All” oraz „A Spoonful of Sugar” („Mary Poppins”).

Bracia Sherman skomponowali też liczne piosenki dla wielu innych filmów, które nie były spod „znaku Myszki Miki”, w tym „Chitty Chitty Bang Bang” i „Pajęczyna Charlotty”.

Duet w swojej karierze zdobył 9 nominacji do Oscara, wygrywając dwa – za najlepszą oryginalną piosenkę filmową „Chim Chim Cher-ee” i najlepszą kompozycję muzyczną w „Mary Poppins”. Richard Sherman wciąż jest aktywnym kompozytorem piosenek do filmów.