Zmarł Harald Siepermann (1962-2013)

Harald SiepermannW sobotni poranek, 16 lutego zmarł Harald Siepermann. O śmierci Siepermanna poinformowały media i jego przyjaciele na Facebooku.

Siepermann urodził się w Bochum w Niemczech. Studiował Sztukę i Ilustrację w Folkwang School w Essen, gdzie jednym z jego nauczycieli był Hans Bacher. 

Karierę rozpoczął pracując dla agencji reklamowych w Dusseldorfie, Londynie i Zurychu, lecz sławę zyskał jako ilustrator i kreator postaci dla Disneya.

W połowie lat 80. Siepermann pracował nad postaciami do „Alfred Jonatan Kwak”, słynnej na całym świecie serii animowanej, stworzonej na podstawie przedstawienia dla dzieci autorstwa Hermana Van Veena.

Po słynnej serii ilustrator zaczął regularnie pracować w animacji. Jego pierwszym pełnometrażowym filmem animowanym był „Kto wrobił Królika Rogera”. To tam stworzył designy postaci dzięki którym stał się rozchwytywany. Zaprojektował wiele postaci do kultowych kreskówek Disneya takich jak: „Tarzan”, „Mulan” czy „Mój brat niedźwiedź”. Pracował również nad projektami postaci do „Nowe szaty króla”, „Zaczarowana” czy „Planeta skarbów”, ale także do innych animacji (nie disneyowskich) – „Jester Till”, „Opowieść o dinozaurach”, „Małpy w kosmosie”

Siepermann w tym roku miałby 51 lat.