Zmarł współtwórca „Underdoga”

underdogWilliam Watts Biggers, współtwórca jednej z kultowych serii animowanych zmarł 10 lutego w wieku 85 lat. Przyczyny jego śmierci są nieznane. 

Biggers był częścią czteroosobowego zespołu – Chester Stover, Treadwell D. Covington i Joseph Harris – którzy stworzyli słynną kreskówkę, pracując w nowojorskiej firmie reklamowej Dancer Fitzgerald Sample. Zespół wpadł na pomysł psiego superbohatera podczas zlecenie dla największego klienta firmy, General Mills, mając za zadanie stworzenie serialu animowanego promującego płatki śniadaniowe.

„Underdog” pierwotnie zadebiutował w NBC w 1964 roku i był tam emitowany do 1973 roku. Kiedy serial okazał się sukcesem Biggers i jego partnerzy opuścili DFS aby otworzyć własną firmę, Total Television (TTV), z animacją produkowaną w Gamma Studios w Meksyku.

TTV oprócz „Underdoga” stowrzył i wyprodukował szereg animowanych seriali telewizyjnych, takich jak: „King Leonardo and his Short Subjects”, „The Hunter”, „Tooter Turtle”, „Tennessee Tuxedo and His Tales”, „Go Go Gophers”, „The World of Commander McBragg”, „Klondike Kat”.  Dla tych serii Biggers napisał ponad 500 skryptów scenariuszowych i skomponował muzykę i teksty do wszystkich openingów. 

Był również VP i współzałożycielem ruchu VOV – Victory Over Violence – poświęconego tworzeniu pozytywnej siły w mediach.