Zmarła współtwórczyni „The Berenstain Bears”

Jan-BerenstainW piątek, w wieku 88 lat zmarła Jan Berenstain współautorka książek „The Berenstain Bears”, które pisała i ilustrowała wraz z mężem Stanem.

Pierwsza książka z serii „The Berenstain Bears” została wydana w 1962 roku. W sumie wydano około 300 części przetłumaczonych na 23 języki. Po śmierci męża, Jan kontynuowała prace nad tytułem wraz ze swoim synem. Cała saga o rodzinie misiów zainspirowana była doświadczeniami państwa Berenstain z ich dziećmi oraz wnuczkami.

Na fali popularności książek powstało kilka sezonów serialu animowanego oraz odcinki specjalne, we wszystkich produkcjach uczestniczyła Jan wraz ze Stanem. Debiut w telewizji miał miejsce w 1979 roku na kanale NBC Special, wówczas wyświetlono epizod specjalny „The Berenstain Bears’ Christmas Tree”. W 1985 stacja CBS rozpoczęła wyświetlanie serialu „The Berenstain Bears”. Przez lata emisji, tytuł doczekał się nominacji do kilku nagród. Show było wyprodukowane przez Southern Star, Hanna-Barbera Australia i Joseph Cates Productions. Przez cały okres produkcji serialu Jan i Stan Berenstain’owie pracowali jako twórcy scenariusza i producenci wykonawczy.

the-berenstain-bears