Paramount i Hasbro podpisują nową pięcioletnią umowę

Hasbro i ParamountFirma Paramount Pictures rozszerzyła swoją dotychczasową współpracę z Hasbro w ramach nowej pięcioletniej wyłącznej umowy. W trakcie trwania umowy, obie firmy będą współpracować nad filmami fabularnymi i animowanymi opartymi na markach Hasbro, a także oryginalnymi materiałami.

Choć warunki transakcji nie zostały ujawnione wiadomo, że Paramount i Hasbro będą współfinansować projekty, w tym programy telewizyjne, na różnych poziomach inwestycji. Paramount zajmie się również dystrybucją projektów na całym świecie.

Filmy zostaną opracowane przez nowo uruchomione przez Hasbro studio Allspark Pictures (kierowane przez nowo zatrudnionego prezesa Grega Mooradiana) i Allspark Animation (pod kierownictwem Meghan McCarthy).

„Paramount jest cennym partnerem firmy Hasbro od ponad dekady i nie możemy się już doczekać, aby przenieść naszą relację na nowy poziom” – powiedział Brian Goldner, prezes i dyrektor generalny firmy Hasbro – „Opowiadanie historii, w wielu jej postaciach, rewolucjonizuje nasz biznes i różnicuje Hasbro we wszystkich sektorach, w których działamy. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z utalentowanym zespołem w Paramount, aby tworzyć nowe, potężne historie dla dzieci, fanów i rodzin na całym świecie. ”

Umowa rozszerza i pogłębia długotrwałe partnerstwo obu firm. Hasbro i Paramount współpracowali już przy wielu różnych projektach w przeszłości, m.in. przy pięciu filmach „Transformers”, a także dwóch „G.I. Joe”. Obecnie pracują razem nad spin-offem Transformersów „Bumblebee”, który zadebiutuje w grudniu 2018 roku.