Spotkanie „Animacja. Praca w bajkowej branży” + premiera animacji „Chłopiec i świat”

Spotkanie Animacja. Praca w bajkowej branży i premiera Chłopiec i ŚwiatJuż dziś w Kinie Szkoły Filmowej w Łodzi o godzinie 19:00, w ramach trwającego miesiąca animacji, odbędzie się spotkanie na którym poznamy kulisy pracy w branży animacyjnej. W spotkaniu wezmą udział Aneta Ozorek, Justyna Rucińska i Agnieszka Kowalewska-Skowron.

Podczas spotkania poznamy sekrety dotyczące pracy studia produkcyjnego zajmującego się animacją, planowania ścieżki festiwalowej, zdobywania lokalnego i międzynarodowego dystrybutora dla projektu.

Goście postarają odpowiedzieć także na pytania: Dlaczego w Polsce powstaje tak niewiele pełnometrażowych animacji? Czy istnieje zainteresowanie polską animacją za granicą? Dlaczego krytycy tak rzadko recenzują filmy animowane?

Spojrzenie producenckie będzie reprezentować Justyna Rucińska z WJTeam, o perspektywie dystrybutorki i koordynatorki programów promujących polską animację na świecie opowie Agnieszka Kowalewska-Skowron z MOMAKIN, a o programowaniu festiwali oraz wykorzystaniu animacji w działalności edukacyjnej opowie Aneta Ozorek – producentka wydarzeń kulturalnych, programerka festiwali, ekspertka z zakresu edukacji filmowej.

Po spotkaniu odbędzie się przedpremierowa projekcja pełnometrażowej animacji „Chłopiec i świat” w reżyserii Alê Abreu, nominowanej w 2016 roku do Oscara.

CO: spotkanie „Animacja. Praca w bajkowej branży” + premiera animacji „Chłopiec i świat”
GDZIE: Kino Szkoły Filmowej w Łodzi, Targowa 61/63, 90-323 Łódź
KIEDY: 26.01.2017, godz. 19:00 – 22:00
WIĘCEJ INFORMACJI : zobacz wydarzenie na facebooku »